15102019

Back Eşti aici:Home PR Jobs Salvați Copiii România angajează Coordonator de Comunicare și PR

Salvați Copiii România angajează Coordonator de Comunicare și PR

SalvatiCopiii LogoEchipa Salvați Copiii lucrează pentru îmbunătățirea vieții copiilor, pentru apărararea și promovarea drepturilor acestora, asigurându-se că fiecare copil este protejat de orice formă de violență, abuz sau exploatare.

Căutăm un profesionist energic, entuziast și cu experiență, care să se alăture echipei noastre în calitate de coordonator de comunicare și PR.

Responsabilități

Coordonarea comunicării, astfel încât aceasta să se facă în timp real și eficace. Coordonatorul de comunicare va susține munca  directorului de programe și a directorului de strângere de fonduri prin activități de advocacy în sprijinul campaniilor Salvați Copiii și de comunicare în vederea maximizării eficacității inițiativelor de strângere de fonduri ale organizației.
Coordonarea colaborării cu agențiile specializate în comunicare.
Gestionarea relațiilor cu presa, organizarea de conferințe de presă pe temele relevante pentru organizație, comunicarea permanentă cu instituțiile mass-media relevante pentru Salvați Copiii România;
Gestionarea relațiilor de comunicare cu filialele Salvați Copiii și cu Save the Children International.

Candidatul ideal – competențe și experiență

Foarte bune abilități de analiză și sinteză;
5 ani experiență minimă în domeniul comunicării
O bună cunoaștere a mass-media din  România;
Succes dovedit în managementul brandurilor și campaniilor;
O foarte bună utilizare a mijloacelor moderne de comunicare;
Experiență în munca cu factorii de decizie în media, instituții din domeniu, s.a.;
Foarte bune abilități de redactare de materiale specifice;
Abilitate demonstrată de gestionare a  costurilor și, totodată, de creștere a performanței;
Capacitatea de a reprezenta organizația în medii dintre cele mai diverse;
Capacitatea de a comunica eficace, atât oral cât și în scris;
O foarte bună stăpânire a limbii române, scris și verbal și o bună comunicare în limba engleză.

Parteneri

banca transilvania logo 2Logo-McCannPR PNG    rd logo home        Graffiti PR logo-1

GMP logo 2         logo oxygen site        dccom LOGO nou site          Samsung logo black